Ty nejsi nemocný, ty máš pouze žízeň

„Ty nejsi nemocný, máš pouze žízeň“ je známý výraz dr. Batmanghelidjiho.

Kdo to byl Dr. Fereydoon Batmanghelidj?

Dr. Fereydoon Batmanghelidj se narodil v Íránu v roce 1931, studoval medicínu na University of London. Působil v Teheránu až do roku 1979, kdy společně s mnoha Íráčany, byl odvlečen do vězení, kde měl být zastřelen během revoluce, která svrhla šáha.

Dr. Batmanghelidj

Během výslechů objevil léčivé účinky vody a zachránil vězně, který se svíjel s hroznými bolestmi v břiše, tím, že mu nařídil pít vodu.
Muž byl vyléčen a Dr. Batmanghelidj si zachránil vlastní život, když o několik měsíců později předložil soudci studii o tom, jak voda vyléčila mnoho vězňů s bolestmi břicha.

Po propuštění utekl do Spojených států v roce 1982, kde po více než dvě desetiletí rozšiřoval svůj objev,  a sice, že dehydratace je skutečnou příčinou mnoha nemocí.

Dr. Batmanghelidj byl konvenční lékař, ale i přesto, jako mnozí lékaři, byl skutečným vědcem. Měl sílu a vůli, aby se postavil mimo moderní medicínu a prozkoumal skutečné příčiny zdraví a nemoci.

Dr. Batmanghelidj otevřel cestu k pochopení toho, jak může voda v lidském těle udržovat zdraví (nebo jak nedostatek vody může vytvořit onemocnění).

Jedná se o inovativní práci a dr. Batmanghelidj si zaslouží být uznán za svůj přínos k lékařskému porozumění.

Přesto, a to je přesně to, co se neděje. Místo aby byl navržen na vědecké ocenění, dr. Batmanghelidj byl donedávna vyděděn z konvenční lékařské komunity. Jeho kritici dosud odmítají uznat skutečnou roli vody v lidském těle.

Jak Dr.Batmanghelidj vysvětluje, stejný typ lékařského destruktivního postoje se děje i s jinými chorobami, jako jsou zejména hypertenze a artritida. Mnohé z léků, které se doporučují v tomto výnosném obchodu, jsou dnes v podstatě formy histaminu, který brzdí úsilí těla šetřit vodou.

Co musíme samozřejmě pochopit je, že pít více vody je životně důležité.
Musíme ale také přestat pít nealkoholické nápoje, které snižují naše zásoby vody.

V knize Fereydoona Batmanghelidja Your Body’s Many Cries for Water z roku 1992 se dočtete o tom, jak mnoha nemocem lze předcházet  dostatečnou hydratací.
Mezi nimi jsou popisovány astma, alergie, obezita, akutní infarkt myokardu, cukrovka a mnoho dalších.

Zajímavý je na příklad dopis autorovi této knihy v roce 1995 od muže, který trpěl MS.

… Jsem člověk, který trpí roztroušenou sklerózou. Čtyři týdny sleduji váš program, opravdu největší objev v oblasti zdraví. (Piji 2 litry vody každý den, žádný kofein a zvýšil jsem mírně množství soli v jídle). Mohu konstatovat s jistotou, že jsem nadšený z neuvěřitelných výsledků …
… Začalo to mít trvalejší účinek, když jsem začal brát vodu a sůl. Piju také za studena lisovaný lněný olej, vitamin B, lecitin a dobrou denní dávku vitamínů a draslíku. Dva a půl měsíce po zahájení léčby necitlivost a brnění zmizely; v následujících měsících začínám chodit, zlepšila se rovnováha a mé tělesné funkce se vrátily do normálu. V prosinci 2001 jsem šel k mému neurologovi. Řekl jsem mu, že jsem přestal brát Avonex a používám jako jediný lék vodu. Řekl mi, že o tom už slyšel. Řekl jsem mu, jak jsem také odstranil alkohol a kofein; odpověděl, že to byl dobrý nápad, odstranit kofein, protože zastavuje některé neurologické funkce mozku. Udělal všechny testy na MS a našel mě v dobré kondici.“

Téma voda a náš organismus by si zasloužilo samostatný kurz. Samozřejmě základní věci v mém  kurzu Čtyřlístek pro zdraví probírám a ukazuji i další postupy a souvislosti, které mohou skutečně pomoci si zlepšit a udržet dobré zdraví.

Tímto kurzem doufám, že dodržuji slib, že vám ukazuji, jak je všechno obráceně, jak říká Michael Ellner: „Stačí se porozhlédnout kolem sebe. Všechno je obráceně, všechno je vzhůru nohama. Lékaři ničí zdraví, právníci ničí spravedlnost, psychiatři ničí mysl, vědci ničí pravdu, hlavní média ničí informace…

Jednoduchá úprava množství vody a příjmu soli může opravdu pomoci léčit a předcházet mnoha nemocem a umožňuje eliminovat nákladné léky a zachovat si dokonalé zdraví.

A jakou vodu máme pít?
Je lepší minerálka nebo voda z vodovodu?

Zdá se vám tato otázka provokační?

Já v létě, když jsem mimo domov, piji zásadně vodu z vodovodu nebo minerálku, která je ale ve skleněných lahvích.
Voda se ve velkoobchodě většinou skladuje venku a v létě plastika vlivem slunečních paprsků vylučuje dioxin.

A ten samozřejmě nám neprospěje. Už tak máme v těle dost jiných toxinů, tak proč přidávat zbytečně další?

Ludmila Wolf
Pomáhám lidem osvobodit se od klamných představ a ukázat jim cestu, která vede k dlouhodobému zdraví. Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím. Můj příběh si přečtěte zde > >
Komentáře