Co má co společného prasečí ocásek se zdravím?

Co má co společného prasečí ocásek se zdravím?

Jak vypadá prasečí ocásek? Jako spirála?

Schermata 2016-08-08 alle 06.55.24

Prasečí ocásek správně živeného prasete je rovný a prasata jím neustále vrtí, protože ho používají k vyjádření své spokojenosti stejně tak, jako pejskové.

To, že se prasatům ocásek zakroutí, je následek špatné stravy a vyjadřuje napětí a stres zvířete!

Prase se podobá člověku. Je citlivé, emotivní, jako člověk. Jeho chování je ovlivněno druhem životosprávy a může vyústit i do stavů úzkosti, agrese a napětí.

Tradiční vařené krmivo není pro prasata přirozené, jeho vlivem jsou hlučná, páchnoucí, nervózní a agresivní.

Jejich ocas má tvar vývrtky a někdy se musí dokonce ocásek i uříznout o šest až osm centimetrů, aby se zabránilo vzájemnému mrzačení. Chovatelé také zkracují selatům přední zuby, aby se mezi sebou nekousala, což je úplně zbytečné u selat krmených přirozeně.

Selata krmená pouze syrovou potravou nepotřebují ani antibiotika ani sedativa a po několika prvních týdnech života onemocnění a úmrtnost je prakticky nulová.

Správně krmená prasata, která nežijí v uzavřených malých prostorách, jsou čistá, své potřeby dělají stále na určitém místě, aniž by znečistila slámu, a především jsou klidná.

Vepř i prasnice mohou žít ve stejném prostoru, což je nemožné pro tradiční farmy, kde zvířata jsou velmi nervózní. V důsledku špatných stravovacích návyků jsou agresivní a vyčerpaná.

Naše stravování, stejně jako u prasete, je umělé, devitalizované pěstováním a nevhodným vařením potravin, a lze říci, že tento jev začíná ve věku od kojence přidáváním umělého mléka a připravených přesnídávek. Děti rostou nervózní, nemotivované a agresivní.

Takže jak je vidět, zdravá výživa přímo ovlivňuje naše zdraví. Nejenom fyzické, ale i duševní, stejně jako nedostatek pohybu a nedostatek duševní a fyzické rovnováhy.

Přirovnala bych zdraví člověka ke kuchyňskému stolu.

Kuchyňský stůl má čtyři nohy a je bytelný.

4 nohy

Také stůl se třemi nohami je ještě dost stabilní. Dvě nohy ovšem nestačí.

2 nohy

A jen jedna noha? Záleží na velikosti stolu.

1 noha

A tak je to i s naším zdravím.

K dlouhodobému zdraví potřebujeme tyto čtyři nohy:

zdravou stravu – zdravý vzduch – dostatečný pohyb – psychickou vyváženost 

Takže schází-li nám jedna noha, tak ty tři zbývající musíme posilnit.

A máme-li pouze jednu z těchto čtyř životně důležitých nohou?

Musíme zmenšit náš stůl.

Lidé si neuvědomují, že to co jíme, nám může ubírat energii a zvyšovat stres.

Naše zdraví nebo nemoci jsou závislé na fungování milionů buněk, a ne na zdraví jednotlivých orgánů, jak se všeobecně soudí.

Zdravé buňky jsou předpokladem pro zdraví. Naopak, jejich špatná funkce způsobuje onemocnění.

Hlavní příčinou a zdaleka nejčastější závadou špatného stavu buněk je chronický nedostatek základních živin, zvláště vitamínů, aminokyselin, minerálů a stopových prvků. Tyto buněčné živiny jsou nezbytné v každé buňce našeho těla pro velké množství biochemických reakcí a jiných buněčných funkcí.

Takže chronický nedostatek jednoho nebo více základních živin nutně vede k buněčné dysfunkci a k onemocnění.

Nebýt nemocný ještě neznamená být zdravý!

Dobrá zpráva je, že dnes máme po ruce informace, které nám pomohou vypořádat se s následky moderního života.

Můžete si stáhnout velmi užitečný kurz o tom jak si zlepšit a udržet zdraví. Budu váš health trenér, váš coach, který vás povede každý týden k novým poznatkům. Získáte více energie a dostanete i návod, jak si trvale udržet váhu bez stresu a bez diet. 

Obdržíte přehled sezónních potravin, které, pokud je koupíte bio, vám dodají všechny potřebné vitamíny a minerály, aniž by bylo nutné se uchýlit k umělým doplňkům stravy či drahým pobytům v antioxidačních specializovaných centrech.

Budeme probírat nejenom toto téma, ale postupně časem projdeme všemi oblastmi, které souvisejí se zdravím. Budete se divit, mnohdy se dokážeme velmi jednoduše ubránit škodlivým následkům naší civilizace a tím pádem značně zlepšit své zdraví.

A nebude to ani drahé ani komplikované.

Být zdravý, vyvážený, být ekonomicky nezávislý je základ šťastného života.

Můj blog se snaží odpovědět na některé z těchto potřeb.

Ludmila Wolf
Pomáhám lidem osvobodit se od klamných představ a ukázat jim cestu, která vede k dlouhodobému zdraví. Zdraví není vším, ale bez zdraví je všechno ničím. Můj příběh si přečtěte zde > >
Komentáře